Tek Yön
Gidiş - Dönüş
1 Yolcu
Yetişkin
1
18+ yaş
Çocuk
0
2-12 yaş
Bebek
0
0-2 yaş
Yaşlı
0
65+ yaş
Öğrenci
0
13-24 yaş
Kapat

Pegasus Hava Yolları Hakkında

Pegasus Havayolu Taşımacılığında Dünden Bugüne

Türkiye deki havayolu sektörünü değiştirip uçarak seyahat etmenin her bireyin hakkı olduğu inancını yaşayan Pegasus Hava Yolları 1990 da Aer Lingus, Net Holding ve Silkar ortaklığı ile İstanbul da kurulmuştur. Mayıs ayında ilk uçuşunu başlatmıştır.

1991 yılında 2 uçaktan oluşan filosu olmuştur.

2006 yılında Şevket sabancı ve ailesine ait olan ESAS Holding satın alarak tarifeli uçuş kampanyalarını başlatmış ve üs olarak Sabiha Gökçen’i seçmiştir. Aynı yılın kasım ayında 14 uçaklık filo ile 6 varış yeri ile tarifeli içi hat uçuşlarına başlamıştır.

2007 de Pegasus Cafe hizmete açılmıştır. Yurt dışı uçuşuna ilk yolculuğa Stuttgart ile başlamıştır. Uçuş noktası sayısına Kayseri, Lefkoşa, Dalaman, Bodrum, İzmir, Viyana, Gaziantep Ve Malatya’yı da eklemiştir.

2008 de Türk havacılık sektörüne yapılan 40 uçaklık siparişin ilk siparişini teslim almıştır. Ayrıca Pegasus Online Seyahat Sigorta satış hizmetine başlamıştır. Uçuş noktalarına Kopenhag, Amsterdam, Münih, Londra, Zürih ve Duesseldorf uçuşlarını da eklemiştir.

2009 da Pegasus Online Araç Kiralama hizmetine başlamıştır. Samsun ve Köln ile uçuş noktalarını arttırmışlardır.

2010 Uçuş noktalarına Krasnodar, Atina, Berlin, Basel, Brüksel ve Konya’yı eklemişleridir.

2011 de 40 uçak siparişini 14 ünü uçak filo sayısına eklemişleridir. Uçuş noktalarına Roma, Milano, Paris, Sofya, Marsilya, St. Etienne/Lyon, Stokholm, Tiflis, Kharkiv, Beyrut ve Hatay’ı da eklemişlerdir.

2012 de Uçuş noktalarına Priştina, Üsküp, Tahran, Bükreş ve Sivas’ı eklemişlerdir. Uçuş ağlarında yurt dışında 30, yurt içinde 19 şehir ve toplamda 22 ülkede 49 nokta olarak genişlemişlerdir.

2013 de 100 adet uçak daha siparişi vermek için imza attılar.

2014 de Paylarının yüzde 34,5’i “PGSUS” koduyla Borsa İstanbul da işlem görmeye başlamıştır.

2016 da uçuşlarda her türlü acil durum müdahalesi için yeni kabin simülatörü bünyelerine katmışlardır.

Neden Pegasus Havayolunu Seçmelisiniz?

Bulunduğumuz yerden başka yere seyahat etmenin en hızlı ve en kolay olanı havayolu ile seyahat etmektir. Özellikle zaman kısıtlılığı içinde acil işlerimizin olduğu anlarda aynı gün içine hem işlerimizi yapabilme hem de gidiş dönüş yolculuk süremizi sığdırabilme imkânı sağlamaktadır. Havayolu ile yolculuğa çıkmak için yardımcı olan birçok hava yolu şirketi bulunmaktadır. Bu isimlerden birisi de Pegasus Havayolu Şirketi olmaktadır.

Pegasus hava taşımacılığı ile yapılan yolculuklarda seyahatiniz ile ilgi herhangi bir sıkıntı yaşamazsınız. Çünkü 20 yıldır Türkiye’nin en köklü ve en tecrübeli havayollarından biridir. Ayrıca u ekibi ve kadrosu ile yolculuk yapmanın güvenliğini üst seviyelere taşır. Fiyat belirlemede kaliteli ve ekonomik düzeyde olmayı ve müşteri memnuniyetini kazanmayı hedefler. Sürekli değişeme uğrayan ve gişen teknolojilere uyum sağlar. Uçuşlarında zamanında kalkış performansına önem verir ve her ay bu başarısını sizlerle resmi sitesinde paylaşır.

Pegasus Uçak Bileti Fiyatları

Türkiye’nin en uygun fiyatlı hava yolu şirketi olan ve Pegasus Bilet Fiyatları ile yapılacak seyahat her bütçe için yorucu olmamaktadır. Ayrıca yapılacak olan seyahatin kalitesi müşteri memnuniyetini garantilemektedir. Özellikle uçuşu yapacağımız sezondan önce bilet alımı yapıldığında Pegasus Ucuz Uçak Bileti kampanyalarından da yararlanabilmekte mümkün olmaktadır.

Her müşterinin havayolu ile yolculuk yapabilmesi için Pegasus Tarifeli Bilet satışları kampanyalarını sürekli yenilenmektedir. Bu sayede uygun bilet alabilme imkânın her sezonda yerini korumaktadır.

Pegasus Havayolu Uçuş Hizmetleri

Türkiye’nin en uygun tarifeli havayolu şirketi olan Pegasus havayolu uçuş ağlarında yurt dışında 70, yurt içinde 33 şehir olmak üzere toplam olarak 40 ülkede 103 noktaya uçuş hizmeti sağlamaktadır. Ayrıca yapılan yolculuklarda online olarak internetten kalkış varış bilgileri takip edilebilinmektedir. Zamanında kalkış ile müşterileri mağdur etmemektedir. Hareket etme kısıtlılığı yaşan yolcular için gerekli ekipmanlar bulunmaktadır. Görme engelli yolcuların refakatçisi olan köpekler uçağa ücretsiz olarak alınmaktadır.

Seyahat etmek isteyen yolcular koltuk seçimlerini online olarak yapabilmektedir. Uçakta yemek yemeyi isteyenler uygun fiyatlarla yemek seçiminde bulunabilirler. Ek bagaj hizmetini uygun ücretlerle satın alabiliriler.

Pegasus Uçak Bileti Nasıl Alınır?

Pegasus ile seyahat yapmak isteyen yolcular flypgs uçak biletleri bulundukları şehirlerde olan merkez ya da şube ofislerden sıkıntıya girmeden satın alabiliriler. Ayrıca Pegasus havayolu taşımacılığın kendi resmi web sitesinden be bilet satışı yapan güvenilir olan web sitelerinden Pegasus Online Bilet satışı ile biletlerini alabiliriler. Ya da Pegasus havayoluna ait çağrı merkezlerini arayarak ta bilet alma işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Pegasus ile yapılan yurt içi ve yurt dışı yolculukların beraberinde alacak olduğunuz hizmetlerle ve güler yüzlü personelleri ile müşteri memnuniyetinin tadına varacaksınız. 

Diğer Hava Yolları

Seyahat haberleri ve fırsatlarından ilk siz haberdar olun! Ucakbiletisun.com'den en son seyahat haberleri ve ucuz uçak bileti fırsatları hakkında mail almak istiyorum: